fbpx

Atsiperka iškart

Atsiperka iškart

Per kiek atsipirks saulės elektrinė? Klausia mūsų dažnas. Tai tyrimais patvirtintas terminas yra

Iškart.

Saulės elektrinė ant namo yra vienas iš efektyviausių namo kainos kėlimo įtaisas. Praktiškai nei viena įranga neturi tokios didelės įtakos namo kainos pasikeitimui.

JAV daryti keli tyrimai – apie vieną jau kalbėjom anksčiau. „Berkeley Lab” atliko tyrimą JAV 2002-2013 metais ir pastebėjo, kad namai su saulės elektrinėmis buvo parduoti brangiau negu be jų. Kainos skirtumas – 4 $ už instaliuotą vatą. Taigi, teoriškai – vidutinė 5 kW saulės elektrinė pabrangino namą 20000 $.

Kiek naujesnis tyrimas atliktas 2018-2019 metais „National Renewable Energy Laboratory “. Jo rezultatus galime vertinti dvejopai: tyrimas sako, kad kainos skirtumas yra jau 5,9 $ už vatą. Tai teoriškai namas su 5 kW elektrine kainuoja jau 29 500 $ brangiau negu be jos. Kitas statistikos pjūvis sako, kad 1 sutaupytas doleris pakelia namo vertę 20. Lietuvoje remiantis šiuo statistikos pjūviu 5 kW galios elektrinė, net įvertinus elektros pasaugojimo paslaugą, turėtų namo kainą pakelti iškart 10400 €. Taigi 5-6 tūkst. investicija iškart pakelia namo vertę dvigubai didesne suma. O jūs toliau „raškot“ investicijos vaisius. Galit raškyt 10-12 metų, kas vieniems atrodo normalu, o galite ir visus 30 – kas atrodo normalu mums .

Negana to, tyrimo metu nustatyta, kad namai su saulės elektrinėmis parduodami bent 20 proc. greičiau. Taip, tai JAV, taip, ten visai kitos NT ir saulės elektrinių kainos (bent dvigubai didesnės), bet kad ir kokiu pjūviu nagrinėtumėme statistinius duomenis, viskas sako, kad namo kaina kyla iš karto. Ir, greičiausiai, daugiau negu investicija į saulės elektrinę.

Detaliau apie tyrimus galite pasiskaityti

Čia https://news.energysage.com/home-solar-power-increase-property-values-across-us/

ir čia http://money.com/money/5642057/home-value-solar-panels/

arba čia https://www.costofsolar.com/is-my-home-worth-more-with-solar-energy/

Comments are closed