fbpx

Saulės elektrinė kaip architektūros elementas

Saulės elektrinė kaip architektūros elementas

Vienas įspūdingesnių ir kūrybingai saulės energiją išnaudojančių pastatų yra Senos saloje, Paryžiuje architekto Shigeru Ban suprojektuota ir 2017 m. pastatyta koncertų salė La Seine Musicale. Aplink pagrindinį salės kupolą sukonstruota 240 tonų metalinė burė, padengta 825 kv.m. dvipusių saulės modulių. Negana to, burė suprojektuota taip, kad suktųsi aplink kupolo ašį ir taip kuo efektyviau gaudytų saulę. Pavyko sukurti algoritmą, kad burė sektų saulės kryptį bet kokiu oru ir visais metų laikais. Vienintelė problema, kurios nepavyko išspręsti – burė negali judėti jeigu vėjas didesnis nei 60 km/h (apie 18 m/s).

Saulės elementai atlieka ne tik elektros energijos gamybos funkciją, bet ir suteikia šešėlį. O tai labai aktualu karštuoju metų laiku.

Šiandien po plytą griaunamiems Profsąjungų rūmams Vilniuje jau nupiešta alternatyva. Didžiulių stiklinių pastatų vaizdai vertinami dvejopai. Bet kas gali šiandien atsakyti – kokia temperatūra naujame pastate bus pvz. tokį karštą birželio mėnesį kaip šiemet?

Daugiau apie Seine Musicale rasite nuorodose žemiau.

https://www.batirama.com/article/15586-un-voile-mobile-photovoltaique-sur-la-seine-musicale.html

https://images.app.goo.gl/GD78bp4tR5y1ARMcA

O jeigu norite daugiau sužinoti apie saulės elementų integracijos į pastatus galimybes, apsilankykite mūsų konferencijoje už savaitės.

https://solitek.eu/lt/news/konferencija-statybu-profesionalams-integruoti-saules-energijos-sprendimai/

Comments are closed