fbpx

Nauji ESO įkainiai

Nauji ESO įkainiai

Jau apžvelgėme augančias elektros kainas paprastiems vartotojams, šiandien pasižiūrėsime kaip nuo Naujų augs saulės elektrinių savininkų išlaidos. ESO dar nepaskelbė naujų kainų, bet reguliavimo tarnyba jas jau patvirtino.

Taigi, jeigu stebuklų nenutiks, atsiskaitymo už galią įkainis didės iki 2,64 EUR su PVM (arba daugiau nei 21 proc.). Pasaugojimo mokestis kils iki 0,052 EUR su PVM (daugiau nei 22 proc.).

10 kW elektrinės savininkui, jeigu pasirinko atsiskaitymo už įrengtą galią planą, per metus išlaidos išaugs 56 EUR ir 63 ct. Žmogui pasirinkusiam atsiskaitymo už susigrąžintas kWh planą ir 100 proc. atiduodančiam į tinklą bei susigrąžinančiam už pasaugojimo mokestį visą elektros energiją, išlaidos per metus išauga 61 EUR ir 10 ct.

Pasikeitus įkainiams, kiek keičiasi ir mūsų rekomendacijos. Jeigu susigrąžinate iš ESO 60,8 proc. (ir daugiau – šiemet buvo 61,5 proc.) savo saulės elektrinės pagamintos elektros, rinkitės atsiskaitymo už galią planą. Jeigu sunaudojate iškart daugiau negu 40 proc. savo elektros, rinkitės atsiskaitymo už susigrąžintą kWh planą.

Įkainių kilimas iš pirmo žvilgsnio neatrodo palankus saulės energetikos entuziastams, bet įvertinus ir elektros kainos padidėjimą, saulės energetikos entuziastai gaus 12 proc. daugiau naudos negu 2019. O tai reiškia mažėjantį atsipirkimo terminą.

Norite gauti naudos kitais metais? Įsirenkite saulės elektrinę.

Comments are closed