fbpx

Didžiausias pasyvus pastatas

Didžiausias pasyvus pastatas

Tai yra Freiburgo (Vokietija) rotušė.
Didžiausias Europos (o tokios paskirties – ir pasaulio) pasyvus pastatas, kuriam beveik nereikia papildomos energijos. Vokiečių architektai „Ingenhoven Architects“ dar 2013-aisiais suprojektavo šį pastatą, kuris atvėrė duris 2017-ųjų lapkritį. Po dvejų metų veiklos pastato valdytojai pristatė pirmuosius rezultatus: panaudotų technologinių sprendimų dėka pastato elementai pagamina tiek pat energijos, kiek ir jame jos sunaudojama.
Ant pastato sumontuota 4000 kv. m. saulės modulių. 2400 jų yra ant stogo. Didžioji dalis saulės modulių yra fotovoltiniai – skirti elektrai gaminti. Dalis yra hibridinių – gamina ne tik elektrą, bet ir karštą vandenį. Dar 1600 kv. m. saulės modulių įmontuota į fasadą ir kartu su medienos sprendimais sukuria ypatingą bei nepakartojamą pastato eksterjerą.
Nors „fasadiniai“ moduliai generuoja mažiau elektros energijos, negu ant stogo esantys, jie atlieka ir kitą funkciją – neleidžia patalpoms įkaisti nuo saulės. O tai irgi prisideda prie pastato energijos poreikių mažinimo.

Kaip manote, – kada Lietuvoje pamatysime ką nors panašaus?

https://archello.com/project/freiburg-town-hall

Comments are closed