fbpx

ES parama saulės elektrinėms 2020 m.

ES parama saulės elektrinėms 2020 m.

Jau galite pretenduoti į paramą savo saulės elektrinei.

Už 1 kW planuojamos saulės elektrinės jums bus rezervuota 323 EUR. Tad, jeigu planuojate 7 kW galios saulės elektrinę, galėsite pretenduoti į 2261 EUR. Elektrinės įrengimo darbai negali būti atilikti iki jūsų prašymo pateikimo datos ir privalo būti baigti iki 2020 m. spalio 31 d. Parama skiriama įsigyti tik iki 10 kW galios elektrinei. Žinoma, galite įsirengti ir didesnę, tačiau finansavimas bus skiriamas tik už 10 kW.

Paramos šaukimas išskirstytas į dvi dalis. 4,5 mln. EUR tiems, kas planuoja saulės elektrinę ant savo namo stogo, arba šalia namų. Dar tiek pat – tiems, kas planuoja saulės elektrą naudoti iš geografiškai nutolusios saulės elektrinės arba daugiabučio gyventojui.

Iš tiesų viskas beveik taip kaip pernai, užpildyti paraiškos formą nėra sudėtinga – gal net dar paprasčiau. Tad, jeigu žinote, kokios elektrinės jums reikia ir statysite prie namų arba sode (įregistruotuose pastatuose), tai eikite dabar į APVA paramos puslapį ir pasiprašykite paramos savo saulės elektrinei.

Turite laiko iki sausio 31 d.

Netikėkite, jeigu koks rangovas pažadės sutvarkyti ES paramos dokumentus. ES paramos galite paprašyti tik jūs (nekilnojamojo turto savininkas) asmeniškai prisijungęs prie APVA sistemos elektroninio parašo arba elektroninės bankininkystės pagalba. O šių kodų juk niekam nepatikėsite?

Ir yra vienas BET. Tiksliau 2.

Per metus įstatymai pasikeitė ir ši parama, net išskaidyta į dvi skirtingas kryptis, palieka neatsakytų klausimų.

Kaip jaustis žmogui, kuris planuoja 11 kW (ir galingesnę) saulės elektrinę? Kodėl parama skiriama tik iki 10 kW saulės elektrinėms, nors įsirengti fiziniams asmenims galima ir 30 kW?

Ką daryti žmogui, kuris elektrinę planuoja ant vieno savo namo, o vartoti elektros energiją norėtų dar ir keliuose nutolusiuose objektuose?

Jeigu jūs nepriklausote šioms dviem kategorijoms, prašykite paramos drąsiai.

www.apva.lt

Comments are closed