fbpx

Kodėl 30 metų garantija?

Kodėl 30 metų garantija?

Saulės moduliams gamintojai taiko skirtingas garantijas, kurios gali skirtis ir dešimtimis metų. „30 metų garantija saulės moduliams tai – reklaminis triukas“ – bandys jums įteigti koks modulių perpardavėjas.

Iš tiesų ne reklaminis, o technologinis triukas. Gal labiau technologinis šuolis.

Saulės modulio ilgaamžiškumui ir efektyvumui labai didelės įtakos turi nugarinės modulio pusės medžiaga ir laminavimo plėvelė, kurią net sunku pamatyti plika akimi.

Etileno-kovinilacetato (EVA) pagrindu sukurtos laminavimo plėvelės jau daugiau nei dešimtmetį yra dominuojančios saulės modulių gamyboje, bet ne todėl, kad pasižymi geriausiomis savybių kombinacijomis, bet todėl, kad tai yra ekonomiškas ir laiko patikrintas sprendimas.

2017 metais pradėjo populiarėti EVA konkurentai – poliolefino elastomerų (POE) laminavimo plėvelės. SoliTek tuo metu ieškojo naujos įrangos saulės modulių gamybai ir buvo pasirinkta ta, kuri suderinama su POE.

Tyrimais patvirtinta, kad saulės moduliai su POE plėvele (jeigu lyginti su EVA) ženkliai sumažina srovės nuotėkį, atsparesni UV spinduliams ir įvairioms oro sąlygoms, neleidžia susidaryti acto rūgščiai modulio viduje bei mažiau degraduoja.

Šios ir dar daugybė kitų POE savybių leidžia dvigubo stiklo moduliui Solid PRO veikti bent 30 metų ir po jų turėti 87 proc. pradinio modulio efektyvumo. Jeigu esame tuo tikri, kodėl neturėtume to garantuoti?

Mes dažnai girdime, kad neverta rinktis naujų technologijų, nes saulės energetika sparčiai tobulėja. Bet, kad su prastesniu ir pigesniu saulės modulių sprendimu, žmogus renkasi senesnes nei 10 metų saulės technologijas, supranta nedaugelis.

Vis dar nejaučiate skirtumo? Tad įsidiekite į savo kompiuterį Windows XP, nes naujesnės versijos – tik reklaminis triukas.

Daugiau informacijos:

https://www.pv-tech.org/guest-blog/material-choice-matters-for-durable-high-efficiency-pv-modules

https://medium.com/@cybridtechnologies/eva-v-s-poe-encapsulant-who-wins-the-battle-of-solar-panel-protection-690ba9eb9047

Comments are closed