fbpx

Auksinė saulės elektrinė

Auksinė saulės elektrinė

2018 m. duris atvėręs 150 m aukščio ir 105 m pločio dangoraižis Dubajuje (angl. Dubai Frame) yra išskirtinis ne tik savo forma, bet ir tuo, kad jo dauguma plokštumų yra saulės moduliai. Į pastato fasadą suinstaliuota 1200 kv. m. fotovoltinio stiklo arba 2500 modulių po 485×985 mm. Trisluoksniai moduliai buvo padengti aukso spalva ir yra 20 proc. permatomi, sulaiko UV ir IR spindulius, o tai padeda išvengti šiltnamio efekto stikliniame pastate net ir tokiame saulėtame krašte. Tai, žinoma, paveikė ir elektrinės galią. Nors saulės modulių plotas pakankamai didelis, viso pastato saulės energijos galia yra tik 38 kW. Jeigu saulės moduliai būtų mūsų gamybos, tokios elektrinės galia būtų virš 230 KW. Bet ji nebūtų auksinė…

„Dubajaus Rėmas“ – tvarios architektūros pavyzdys. Statybos nebuvo pernelyg sudėtingos, o statinio priežiūra irgi paprasta. Bet kas nepalyginama su niekuo – tai idėjinė ir estetinė pastato vertė. Dubajus yra miestas, kuriame pilna stiklinių ir gana panašių pastatų, todėl užuot pridėję dar vieną tokį patį, mes sau išsikėlėme užduotį juos įrėminti“ sakė Rėmo architektas Fernando Donis.

Žiūrėkite plačiau! Saulės elektrinė (nebūtinai auksinė) – ne tik investicija į namų ūkį. Tai ir jūsų požiūrio į pasaulį dalis. Ką tik po šilčiausio sausio mėnesio Lietuvoje EVER.

Comments are closed