fbpx

Elektrinė vietoj stogo

Integruota saulės elektrinė – tai ta pati saulės elektrinė, tik montuojama ne ant, o vietoj stogo dangos. Jeigu keičiate arba galvojate apie naują stogą namui, pasvarstykite apie integruotą saulės elektrinę. Ji efektyvi bus, tik ant pietinio, pietrytinio arba pietvakarinio stogo šlaito.

Saules elektrine vietoj stogo dangos Rumšiškėse

Tokiu sprendimu taupote dangos įsigijimo ir jos paklojimo sąskaita bei turite išskirtinį stiklinį stogą. Tinka visiems namams, išskyrus plokščiais stogais, o saulės modulius galite pasirinkti – mėlynus (poly) arba juodus (mono). Kad tai nėra tik spalvos klausimas, pabandysime paaiškinti kiek žemiau.

Bet pirmiausia apie sprendimą

Saulės moduliai, skirti montuoti vietoj stogo dangos yra tie patys mūsų stiklo-stiklo saulės moduliai Solid PRO tik su specialiais laikikliais SOLRIF. Prie kiekvieno modulio prijungiamos detalės, kurios leidžia ant stogo jungti modulius tarpusavyje tarsi čerpes. Grioveliai ir specialios gumos palengvina montavimą ir padeda išvengti nuotėkio tarp modulių. Montavimas prasideda nuo apatinės dalies – saulės modulius nežymiai užleidžiant vieną ant kito.

Saules elektrines vietoj stogo dangos montavimas

Saulės moduliai SOLID Solrif yra specialiai sukurti integruoti į namo, garažo, šiltnamio ar terasos stogą. Modulis atlieka ir pirminę – elektros generavimo funkciją, ir antrinę – stogo dangos. Saulės elektrinė su saulės moduliais SOLID Solrif:

  • Tinka dengti stogą kaip ir bet kuria kita stogo danga;
  • Saugo nuo vandens, sniego, ir kitų klimato sąlygų, lygiai taip pat kaip įprastas stogas;
  • Ventiliuojama;
  • Tinka šlaitiniams stogams pasvirusiems nuo 12° iki 70°.
Saules elektrine vietoj stogo dangos Norvegijoje

Aplink elektrinę gali būti projektuojami įvairių pločių skardiniai kraštai, kurie leidžia išlaikyti stogą visiškai padengtą nauja sistema ir tuo pačiu sausą bet kokiu oru. Be to ši sistema yra ir ventiliuojama – taip pat, kaip ir bet kokia kita stogo danga.

Plačiau apie pačius modulius galite paskaityti čia 

Į ką reiktų atkreipti dėmesį?

Jeigu daliai elektrinės kiti stogo (arba šalia esantys) objektai meta šešėlį, moduliai, gaunantys šešėlio privalo būti su optimizatoriais. Arba reikia pašalinti šešėlį galintį mesti objektą. Kad ir kaip gaila bebūtų. Pirma nuotrauka – jau su integruota saulės elektrine, kiek žemiau – nuotrauka, kaip atrodė namas prieš rekonstrukciją. Medžio, deja, nebėra.

Saules elektrine vietoj stogo dangos
Pastatas rekonstrukcijos metu įrengus saulės modulius vietoj stogo dangos
Saules elektrine vietoj stogo dangos prieš įrengimą
Pastatas prieš rekonstrukciją

Integruota saulės elektrinė atrodo geriau, jeigu užima visą stogo plokštumą, tad modulių išdėstymas turėtų sudaryti stačiakampį. Maksimalus leidžiamas saulės elektrinės galingumas privatiems žmonėms – 30 kW, tad didžiausias stačiakampis yra 110 (10×11) 270 W (Poly) galingumo modulių. Tokios saulės elektrinės plotas būtų apie 180 kv. m. Na, dar pridekim metrą kraštams ir kraigui. Jeigu viena iš jūsų stogo plokštumų – ne didesnė, galite rimtai galvoti apie tokį integruotos saulės elektrinės sprendimą.

Jeigu stogas mažesnis, pateikiame lentelę, kuri padės įsivertinti, ar jūsų stogui įmanomas toks sprendimas. Žaliai pažymėti galimi modulių išdėliojimo variantai. Tamsiau žaliai – artimiausi 10 kW ribai, O tamsiausiai žali langeliai nurodo idealiausią stogą 9,72 kW elektrinei su Poly moduliais. Geltona spalva reiškia, kad pasirinktų išmatavimų elektrinė viršyja iki 2019 m. liepos 1 d. leistinos elektrinės (10 kW) galingumą. Nuo 2019 m. liepos 1 d. galima įsirengti ir galingesnes nei 10 kW elektrines, tad geltona pažymėti elektrinės plotai ir galingumai elektrinėms virš 10 kW galios.

Su juodaisiais – Mono moduliais, jau kitokia stogo konfigūracija geresnė – Mono moduliai tiesiog galingesni 10 proc. Tokiu atveju ir stogo išmatavimai reikalingi mažesni tam, kad išgauti norimos galios elektrinę. O garantija tiek mono, tiek poly moduliams – 30 metų. Kaip kokioms čerpėms. Tik skirtingai nuo čerpių, dar ir elektros prigamins.

Na ir vaizdas visai kitas 

Būtina paminėti, kad šie orientaciniai skaičiavimai atlikti pagal teorinį pavyzdį – saulės elektrinė vietoj stogo dangos iš 36 (6×6) modulių. Ir pasikeitus bent vienam išmatavimui, reikia tikslinti visą elektrinės plotą. Taip pat, pagal poreikį galima elektrinei dėti apvadus, skardinį perėjimą ar pan.

Saules elektrine vietoj stogo dangos

Keletas mūsų, arba ne mūsų pavyzdžių, kaip integruota saulės elektrinė gali pakeisti pastato išvaizdą:

Ar reikia specialiai paruošti stogą?

Ypatingai kažko nereikia – visiškai identiškas stogo paruošimas bet kuriai dangai – visi apšildymo, vėjo pralaidumo ir kt. būtini ar įprasti stogo darbai privalo būti atlikti iki saulės elektrinės įrengimo. Tik, jeigu jau nuėmėte dangą, apžiūrėkite ir laikančiąsias konstrukcijas 10 kW elektrinė padidins stogo apkrovas apie 900-950 kg.

Jeigu stogą tik projektuojate, tarp grebėstų palikite 992 mm tarpus.

Norite tokio sprendimo ant savo stogo? Konsultuokitės su mumis dabar, nes kiekvienas projektas gana unikalus.

Integruotai elektrinei labai svarbu, kad stogo (šlaito) plokštuma nebūtų smarkiai didesnė negu išmatavimai pateikti lentelėje.
Trumpai aprašykite savo situaciją, jeigu užklausos laukeliai negali perteikti situacijos