fbpx

Ką mes siūlome?

Mes siūlome jums įsirengti saulės elektrinę su lietuviškais saulės moduliais. Ir ne bet kokiais lietuviškais, bet su vienas ilgiausių garantijų turinčiais saulės moduliais. Saulės elektrinė gali būti įrengta ant šlaitinio arba plokščio stogo, vietoje stogo dangos arba pastatyta ant žemės. 

Lietuviška saulės elektrinė suteikia jums galimybę gauti bent 80 proc. mažesnes sąskaitas už elektrą. Jeigu tik pradedate galvoti apie saulės elektrinę ir tai yra viena pirmųjų jūsų pažinčių su saulės energetika, tai labai neskubėkite – svarbu nesusigundyti didesne, negu jums reikia, elektrinės galia. Kitaip sutaupyti tiek nepavyks.

Jeigu pasirinksite silpnesnę saulės elektrinę, ji atsipirks greičiau, bet dalį elektros teks pirkti iš ESO rinkos kainomis.

Saulės elektrines siūlome tik su mūsų gaminamais saulės moduliais. Atliekame projektavimo darbus ir praktiškai sutvarkom visus dokumentus su ESO, Ignitis, VEI ir APVA. Jums belieka tik pasirašyti.

Kai sutvarkome visus formalumus, įrengiame elektrinę bet kuriame Lietuvos kampelyje.

Iš ko susideda mūsų siūlomos saulės elektrinės?

Mūsų gaminami lietuviški saulės moduliai

Saulės modulis Standard

Mūsų gamykloje Santariškėse, Vilniuje gaminamiems saulės moduliams STANDARD (Ekonominiam saulės elektrinės variantas) suteikiame 20 metų garantiją, 80 proc. efektyvumo garantiją po 25 metų. Galimi monokristaliniai (juodi) – 300-310 W galingumo moduliai (efektyvumas – 18,11 proc.) ir polikristaliniai (mėlyni) – 270-280 W galingumo moduliai (efektyvumas – 16,30 proc.).  Išmatavimai (mm) 1640 x 992 x 35, masė 19 kg, priekis 3,2 mm grūdinto stiklo, padengto AR danga, nugarėlė iš polimero, o rėmas – iš aliuminio. Maksimalios vėjo/ sniego apkrovos 2400 Pa / 5400 Pa. Kontaktų dėžutė plastmasinė, IP 65 ventiliuota. Degumo klasė C.

Detalus aprašymas čia Standard M60 300 305 310 W_LT  ir čia Standard P60 270 275 280 W_LT

Saulės modulis Solid PRO

Čia pat gaminame visiškai stiklinius modulius Solid PRO (PREMIUM saulės elektrinės variantas) – jiems garantija 30 metų, o efektyvumo garantija – 87 proc. po 30 metų.

Monokristaliniai moduliai (juodi) Solid PRO – 300 W galingumo (efektyvumas – 18,11 proc.). Išmatavimai (mm) 1670 x 992 x 7,1; SVORIS 27 kg, fotoelementų skaičius 6 x 10, priekis iš 3 mm grūdinto stiklo, padengto AR danga, nugarėlė – 3 mm grūdinto stiklo. Rėmo nėra (nors yra galimybė ir su rėmu). Maksimalios vėjo/ sniego apkrovos 2400 Pa/ 8000 Pa, kontaktų dėžutė plastmasinė, IP 67, ventiliuota. Degumo klasė A.

Polikristaliniai (mėlyni) Solid PRO – 270 W galingumo (efektyvumas – 16,30 proc.). Išmatavimai (mm) 1670 x 992 x 7,1; svoris 27 Kg, fotoelementų skaičius 6 x 10, priekis iš 3 mm grūdinto stiklo, padengto AR danga, nugarėlė – 3 mm grūdinto stiklo. Rėmo nėra (nors yra galimybė ir su rėmu). Maksimalios vėjo/ sniego apkrovos 2400 Pa/ 8000 Pa, kontaktų dėžutė plastmasinė, IP 67, ventiliuota. Degumo klasė A.

Detalus aprašymas čia SOLID-Pro-M-60-P-60

Kuo skiriasi monokristaliniai moduliai nuo polikristalinių, pabandėme apžvelgti čia.

Verta paminėti, kad modulių mažmenine prekyba neužsiimame, o siūlome visą paslaugą – saulės elektrinę.

Kaip atrodo jau įrengtos saulės elektrinės tiek su moduliais STANDARD, tiek su SOLID PRO, galite pamatyti čia.

O tai kuo skiriasi STANDARD saulės modulis nuo SOLID PRO? 

Visų pirma – kaina. Saulės elektrinė su Solid PRO moduliais – apie 15-20 proc. brangesnė. Kodėl? Visų pirma – brangesnės medžiagos, naudojamos modulio gamyboje, bet leidžiančios užtikrinti 30 metų veikimo garantiją. Solid PRO moduliai veikia ilgiau, todėl daugiau elektros energijos savo garantiniu laikotarpiu pagamins.

Pavyzdys. 10 kW galios saulės elektrinės su Solid PRO ir STANDARD tipo moduliais modulių garantinių laikotarpiu gamina skirtingą kiekį elektros energijos.

O funkcinius skirtumus, galite pamatyti nuorodose žemiau.

Atsparumo smūgiams skirtumus galite pamatyti čia

Degumo klasės skirtumus galite pamatyti čia

Stogo danga, tinkanti saulės elektrinei

Saulės elektrinės pagrindinis elementas – saulės moduliai dažniausiai montuojami ant stogo. Skirtingi moduliai ir kiekviena danga turi tik konkrečiam deriniui skirtą tvirtinimo sistemą. Šių tvirtinimo sistemų kaina skirtinga, todėl norėdami paskaičiuoti saulės elektrinės kainą, mes turime žinoti stogo dangą. Pigiausia montuoti ant skardinio (ne trapecinės skardos) stogo. Brangiausia montavimo sistema – saulės elektrinėms ant bituminio, čerpių, šiferio ir ant plokščio stogo, jeigu reikia papildomų laikančiųjų konstrukcijų. Pastaruoju metu atsisakome montuoti ant sovietinio asbestinio šiferio – tiesiog daiktas per trapus, per nuodingas – ir vis tiek anksčiau ar vėliau reikės keisti. Tad rekomenduojame tai padaryti prieš montuojant saulės elektrinę.

Pateikiame keletą pavyzdžių kaip atrodo stogas arba skirtingi tvirtinimo sprendimai.

Kaip montuojami tokie daiktai ir kaip mes mokėmės montuoti ant skirtingų dangų galite pamatyti čia.

Ant plokščių stogų – iš vienos pusės paprasčiau, bet vis tiek yra variantų.

Saulės elektrinė ant plokšio stogo. Tvirtinimo sistema pietūs 18.
Saulės elektrinė ant plokščio stogo. Tvirtinimo sistema rytai-vakarai

Prijungimas prie tinklo.

Ant stogo įrengta saulės elektrinė jungiama prie inverterio (keičia saulės elektrinės gaminamą pastovią srovę į kintamą DC/AC), kuris savo ruožtu jungiamas tiesiai į namų elektros tinklą. Nieko papildomo nereikia, gal tik papildomo saugiklio/jungiklio skydinėje.

Svarbu atminti, kad saulės elektrinės (ir inverterio) nominali galia turi būti ne didesnė už namo instaliuotą/leistiną galią. ESO dar gali turėti savų reikalavimų dėl tinklo galimybių jūsų saulės elektrinės plnuojamoje vietoje. Šie reikalavimai išdėstomi saulės elektrinės prijungimo sąlygose. Šiomis sąlygomis dažniausiai pasirūpiname mes jau pasirašę sutartį.

Savo klientų namų saulės elektrinėms dažniausiai siūlome ABB arba Huawei inverterius.

Jeigu elektrinė yra kiek atokiau nuo skaitiklio, 10 kW elektrinei laidas neturėtų būti plonesnis nei 6 mm ir nebūti ilgesnis negu 40 m.

Šešėliai. Amerikiečių kompetencijoje

Dar vienas svarbus aspektas kainai – objektai, kurie gali užstoti saulės elektrinę. Kaminai, medžiai ar kelių aukštų stogas gali sukurti prielaidą naudoti optimizatorius. Jeigu ant saulės elektrinės dalies ar visos elektrinės krenta šešėliai, optimizatoriai gali padidinti tokios elektrinės našumą beveik iki 36 proc. Bet, jeigu modulių, gaunančių šešėlį yra daug, tokia saulės elektrinė gali pabrangti ir iki 10 proc.

Saulės moduliai saulės elektrinėse jungiami į nuoseklią grandinę (arba kelias). Jeigu vienas iš modulių gauna šešėlio, jis tuo metu gamina mažiau elektros negu kiti moduliai. Šešėliuotas modulis (-iai) paskui save „tempia žemyn“ visą gandinę – elektrinė dirba silpniausiai veikiančio modulio galia. O tai reiškia sumažėjusią elektros gamybą. Tam, kad to išvengti, mūsų naudojami optimizatoriai TIGO. Jie padeda saulės elektrinei dirbti efektyviai nepriklausomai nuo to ar saulė vienodai pasiekia visus modulius.

Tad, jeigu ant jūsų stogo yra kaminas arba šalia auga medis, jūsų saulės elektrinei tikrai reikės optimizatorių. Jeigu šešėliai ant elektrinės nekrenta, optimizatorių nereikia – elektrinė dirbs pilnu pajėgumu.

Kiek kainuoja? O ES parama?

Dažniausias klausimas, kurį girdime iš klientų – kokia saulės elektrinės kaina? Nėra lengva taip tiesiai atsakyti – ji priklauso nuo daugybės dedamųjų.

Jeigu norite sužinoti preliminarią kainą arba apie galimybę gauti ES paramą, užsukite čia

Arba tiesiog paklauskite mūsų dabar

Padėsime išlaviruoti, tik suteikite mums pradinę informaciją.

Jeigu turite tikslų poreikį, nurodykite komentare.
*montuojame tik ant šiuolaikinio šiferio. Asbestinio šiferio stogams saulės elektrinių nerekomenduojame
Jeigu prie stogo dangos punkto nebuvo jūsų varianto, parašykite čia.
Trumpai aprašykite savo situaciją (vieta, kur norite statyti saulės jėgainę. Jeigu ant stogo, nurodykite – plokščias ar šlaitinis. Galbūt žinote, savo metinį elektros poreikį? O galbūt tiesiog norite pasitarti? Tai tiesiog ir brūkštelkite.)