fbpx

Ką mes siūlome?

Mes siūlome jums įsirengti saulės elektrinę su lietuviškais saulės moduliais. Ir ne bet kokiais lietuviškais, bet su vienas ilgiausių garantijų turinčiais saulės moduliais. Saulės elektrinė gali būti įrengta ant šlaitinio arba plokščio stogo, vietoje stogo dangos arba pastatyta ant žemės. 

Lietuviška saulės elektrinė suteikia jums galimybę gauti bent 80 proc. mažesnes sąskaitas už elektrą. Jeigu tik pradedate galvoti apie saulės elektrinę ir tai yra viena pirmųjų jūsų pažinčių su saulės energetika, tai labai neskubėkite – svarbu nesusigundyti didesne, negu jums reikia, elektrinės galia.  Kitaip sutaupyti tiek nepavyks.

Jeigu pasirinksite silpnesnę saulės elektrinę, ji atsipirks greičiau, bet dalį elektros teks pirkti iš ESO rinkos kainomis.

Saulės elektrines siūlome tik su mūsų gaminamais saulės moduliais, šveicariškais inverteriais, vokiška tvirtinimo sistema ir amerikietiškais optimizatoriais. Atliekame projektavimo darbus ir praktiškai sutvarkom visus dokumentus su ESO, Ignitis, VEI ir APVA. Jums beliks tik pasirašyti.

Kai sutvarkome visus formalumus, įrengiame elektrinę bet kuriame Lietuvos kampelyje.

Iš ko susideda mūsų siūlomos saulės elektrinės?

Mūsų gaminami lietuviški saulės moduliai

Saulės modulis Standard

Mūsų gamykloje Santariškėse, Vilniuje gaminamiems saulės moduliams STANDARD (Ekonominiam saulės elektrinės variantui) suteikiame 20 metų garantiją, 80 proc. efektyvumo garantiją po 25 metų. Galimi monokristaliniai (juodi) – 300-310 W galingumo moduliai (efektyvumas – 18,11 proc.) ir polikristaliniai (mėlyni) – 270-280 W galingumo moduliai (efektyvumas – 16,30 proc.).  Išmatavimai (mm) 1640 x 992 x 35, masė 19 kg, priekis 3,2 mm grūdinto stiklo, padengto AR danga, nugarėlė iš polimero, o rėmas – iš aliuminio. Maksimalios vėjo/ sniego apkrovos 2400 Pa / 5400 Pa. Kontaktų dėžutė plastmasinė, IP 65 ventiliuota. Degumo klasė C.

Detalus aprašymas čia Standard M60 300 305 310 W_LT  ir čia Standard P60 270 275 280 W_LT

Saulės modulis Solid PRO

Čia pat gaminame visiškai stiklinius modulius Solid PRO (PREMIUM saulės elektrinės variantas) – jiems garantija 30 metų, o efektyvumo garantija – 87 proc. po 30 metų. Bent jau mes nežinome ar įmanoma ką nors geresnio gauti šiandien Lietuvoje. Nebent mūsų dvipusiai moduliai BIFACIAL. Jie turi 90 proc. efektyvumo garantiją po 30 metų. Tik šie moduliai labiau tinka plokštiems horizontaliems stogams.

Monokristaliniai moduliai (juodi) Solid PRO – 300 W galingumo (efektyvumas – 18,11 proc.). Išmatavimai (mm) 1670 x 992 x 7,1; SVORIS 27 kg, fotoelementų skaičius 6 x 10, priekis iš 3 mm grūdinto stiklo, padengto AR danga, nugarėlė – 3 mm grūdinto stiklo. Rėmo nėra (nors yra galimybė ir su rėmu). Maksimalios vėjo/ sniego apkrovos 2400 Pa/ 8000 Pa, kontaktų dėžutė plastmasinė, IP 67, ventiliuota. Degumo klasė A.

Polikristaliniai (mėlyni) Solid PRO – 270 W galingumo (efektyvumas – 16,30 proc.). Išmatavimai (mm) 1670 x 992 x 7,1; svoris 27 Kg, fotoelementų skaičius 6 x 10, priekis iš 3 mm grūdinto stiklo, padengto AR danga, nugarėlė – 3 mm grūdinto stiklo. Rėmo nėra (nors yra galimybė ir su rėmu). Maksimalios vėjo/ sniego apkrovos 2400 Pa/ 8000 Pa, kontaktų dėžutė plastmasinė, IP 67, ventiliuota. Degumo klasė A.

Detalus aprašymas čia SOLID-Pro-M-60-P-60

Kuo skiriasi monokristaliniai moduliai nuo polikristalinių, pabandėme apžvelgti čia.

Verta paminėti, kad modulių mažmenine prekyba neužsiimame, o siūlome visą paslaugą – saulės elektrinę.

O tai kuo skiriasi STANDARD saulės modulis nuo SOLID PRO? 

Visų pirma – kaina. Saulės elektrinė su Premium moduliais – apie 15-20 proc. brangesnė. Kodėl? Visų pirma – brangesnės medžiagos, leidžiančios užtikrinti neįtikėtiną 30 metų garantiją. Bet tuo pačiu Premium moduliai veikia ilgiau, daugiau ir elektros pagamins.

Pavyzdys. 10 kW galios saulės elektrinės su skirtingų tipo moduliais modulių garantinių laikotarpiu gamina žymiai daugiau elektros.

O funkcinius skirtumus, galite pamatyti nuorodose žemiau.

Atsparumo smūgiams skirtumus galite pamatyti čia

Degumo klasės skirtumus galite pamatyti čia

Stogo danga, tinkanti saulės elektrinei

Saulės elektrinės pagrindinis elementas – saulės moduliai dažniausiai montuojami ant stogo. Skirtingi moduliai ir kiekviena danga turi tik tokiam atvejui skirtą tvirtinimo sistemą. Tad, jeigu paklausite, kiek kainuoja saulės elektrinė, mes vienu pirmųjų klausimų paklausime – o kokia jūsų stogo danga? Pigiausia montuoti ant skardinio (ne trapecinės skardos) stogo. Brangiausiai – ant bituminio, čerpių, šiferio ir ant plokščio stogo, jeigu reikia papildomų laikančiųjų konstrukcijų. Pastaruoju metu atsisakome montuoti ant sovietinio asbestinio šiferio – tiesiog daiktas per trapus, per nuodingas – ir vis tiek anksčiau ar vėliau reikės keisti. Tad geriau tai padaryti prieš montuojant saulės elektrinę.

Kiekviena stogo danga turi tik jai tinkamą montavimo sistemą ir kiekvienu stogo dangos arba modulių atveju skiriasi. Tiek sudėtingumu, tiek kaina, tiek darbais. Pateikiame keletą pavyzdžių kaip atrodo stogas arba skirtingi tvirtinimo sprendimai.

Kaip montuojami tokie daiktai ir kaip mes mokėmės montuoti ant skirtingų dangų galite pamatyti čia.

Ant plokščių stogų – iš vienos pusės paprasčiau, bet vis tiek yra variantų.

Prijungimas prie tinklo. Šveicarišku tikslumu

Pritvirtinta saulės elektrinė jungiama prie inverterio (keičia saulės elektrinės gaminamą pastovią srovę į kintamą DC/AC), kuris savo ruožtu jungiamas tiesiai į namų elektros tinklą. Nieko papildomo nereikia, gal tik papildomo saugiklio/jungiklio skydinėje. Svarbu atminti, kad saulės elektrinės (ir inverterio) nominali galia turi būti ne didesnė už namo instaliuotą/leistiną galią. Tad jeigu šie parametrai skiriasi, o jūs norite galingesnės elektrinės, jums reikės pasididinti namo įvado galią. Bet visa tai jums papasakos ir ESO, išduodama sąlygas saulės elektrinei jūsų nekilnojamame objekte.

Savo klientų namų saulės elektrinėms dažniausiai siūlome šveicarų įmonės ABB arba Huawei inverterius.

Jeigu norite apie juos sužinoti daugiau, užsukite į jų puslapį. 

Jeigu elektrinė yra kiek atokiau nuo skaitiklio, 10 kW elektrinei laidas neturėtų būti plonesnis nei 6 mm ir nebūti ilgesnis negu 40 m.

Šešėliai. Amerikiečių kompetencijoje

Dar vienas svarbus aspektas kainai – objektai, kurie gali užstoti saulės elektrinę. Kaminai, medžiai ar kelių aukštų stogas gali sukurti prielaidą naudoti optimizatorius. Optimizatoriai gali padidinti elektrinės našumą beveik iki 36 proc. Bet tokia saulės elektrinė gali pabrangti iki 10 proc.

Saulės moduliai saulės elektrinėse jungiami į grandinę – kaip kalėdinė girlianda. Jeigu vienas iš modulių gauna šešėlio, tuo metu gamina mažiau elektros negu kiti moduliai. Šešėliuotas modulis (-iai) paskui save „tempia žemyn“ visą elektrinę. Tam, kad to išvengti, naudojami optimizatoriai. Jie padeda saulės elektrinei dirbti efektyviai nepriklausomai nuo to ar saulė vienodai pasiekia visus modulius.

Mes naudojame TIGO optimizatorius.

Taigi, jeigu ant jūsų stogo stypso kaminas, mėgsta pasėdėti gandras arba šalia auga medis, jūsų saulės elektrinei reikės papildomos įrangos. Tai galime įvertinti ir mes, tik mums reikėtų pamatyti jūsų namo stogo nuotrauką.

Jeigu šešėliai ant elektrinės nekrenta, optimizatorių ir nereikia – elektrinė dirbs pilnu pajėgumu.

Kiek kainuoja? O ES parama?

Dažniausias klausimas, kurį girdime iš klientų – kokia saulės elektrinės kaina? Nėra lengva taip tiesiai atsakyti – ji priklauso nuo daugybės dedamųjų.

Jeigu norite sužinoti preliminarią kainą arba apie galimybę gauti ES paramą, užsukite čia

Arba tiesiog paklauskite mūsų dabar

Ypač, jeigu pasiklydote duomenų ir skirtingų dedamųjų lavinoje 🙂 . Padėsime išlaviruoti, tik suteikite mums pradinę informaciją.

Jeigu žinote tikslų poreikį, nurodykite komentare.
*montuojame tik ant šiuolaikinio šiferio. Asbestinio šiferio stogams saulės elektrinių nerekomenduojame
Jeigu prie stogo dangos punkto nebuvo jūsų varianto, parašykite čia.
Trumpai aprašykite savo situaciją (vieta, kur norite statyti saulės jėgainę. Jeigu ant stogo, nurodykite – plokščias ar šlaitinis. Galbūt žinote, savo metinį elektros poreikį? O galbūt tiesiog norite pasitarti? Tai tiesiog ir brūkštelkite.)