fbpx

Ką mes siūlome?

Saulės elektrinė su lietuviškais saulės moduliais suteikia jums galimybę gauti bent 80 proc. mažesnes sąskaitas už elektrą. Jeigu tik pradedate galvoti apie saulės elektrinę ir tai yra viena pirmųjų jūsų pažinčių su saulės energetika, tai labai neskubėkite – svarbu nesusigundyti didesne, negu jums reikia, elektrinės galia. Kitaip sutaupyti tiek nepavyks.

Saulės elektrinės montavimas

Jeigu pasirinksite silpnesnę saulės elektrinę, ji atsipirks greičiau, bet dalį elektros teks pirkti iš ESO rinkos kainomis.

Mes siūlome jums įsirengti saulės elektrinę ant šlaitinio arba plokščio stogo, vietoje stogo dangos arba pasistatyti ant žemės. 

Saulės elektrines siūlome tik su mūsų gaminamais saulės moduliais. Atliekame visus skaičiavimus ir praktiškai sutvarkom visus dokumentus su ESO, Ignitis, VEI ir APVA. Jums belieka tik pasirašyti.

Saulės modulių gamykla ir klientų aptarnavimo padalinys yra įsikūręs Vilniuje, bet kai sutvarkome visus formalumus, galime įrengti elektrinę bet kuriame Lietuvos kampelyje.

Mūsų gaminami lietuviški saulės moduliai

Saulės modulis Standard

Lietuviškas saulės modulis SoliTek

Saulės moduliams STANDARD (Ekonominis saulės elektrinės variantas) suteikiame 20 metų garantiją, 80 proc. efektyvumo garantiją po 25 metų. Galimi monokristaliniai (juodi) – 300-310 W galingumo moduliai (efektyvumas – 18,11 proc.) ir polikristaliniai (mėlyni) – 270-280 W galingumo moduliai (efektyvumas – 16,30 proc.).  Išmatavimai (mm) 1640 x 992 x 35, masė 19 kg, priekis 3,2 mm grūdinto stiklo, padengto AR danga, nugarėlė iš polimero, o rėmas – iš aliuminio. Maksimalios vėjo/ sniego apkrovos 2400 Pa / 5400 Pa. Kontaktų dėžutė plastmasinė, IP 65 ventiliuota. Degumo klasė C.

Detalus aprašymas čia Standard M60 300 305 310 W_LT  ir čia Standard P60 270 275 280 W_LT

Saulės modulis Solid PRO

Lietuviškas saulės modulis Solid PRO /SoliTek

Dvigubo stiklo (stiklas-stiklas) moduliai Solid PRO (PREMIUM saulės elektrinės variantas) – jiems garantija 30 metų, o efektyvumo garantija – 87 proc. po 30 metų.

Monokristaliniai moduliai (juodi) Solid PRO – 300 W galingumo (efektyvumas – 18,11 proc.). Išmatavimai (mm) 1670 x 992 x 7,1; masė 27 kg, fotoelementų skaičius 6 x 10, priekis iš 3 mm grūdinto stiklo, padengto AR danga, nugarėlė – 3 mm grūdinto stiklo. Rėmo nėra (nors yra galimybė ir su rėmu). Maksimalios vėjo/ sniego apkrovos 2400 Pa/ 8000 Pa, kontaktų dėžutė plastmasinė, IP 67, ventiliuota. Degumo klasė A.

Lietuviškas saulės modulis Solid PRO / SoliTek

Polikristaliniai (mėlyni) Solid PRO – 270 W galingumo (efektyvumas – 16,30 proc.). Išmatavimai (mm) 1670 x 992 x 7,1; svoris 27 kg, fotoelementų skaičius 6 x 10, priekis iš 3 mm grūdinto stiklo, padengto AR danga, nugarėlė – 3 mm grūdinto stiklo. Rėmo nėra (nors yra galimybė ir su rėmu). Maksimalios vėjo/ sniego apkrovos 2400 Pa/ 8000 Pa, kontaktų dėžutė plastmasinė, IP 67, ventiliuota. Degumo klasė A.

Detalus aprašymas čia SOLID-Pro-M-60-P-60

O TUV sertifikatai yra čia:

Kuo skiriasi monokristaliniai moduliai nuo polikristalinių, pabandėme apžvelgti čia.

Verta paminėti, kad modulių mažmenine prekyba neužsiimame, o siūlome visą paslaugą – saulės elektrinę.

Kaip atrodo jau įrengtos saulės elektrinės tiek su moduliais STANDARD, tiek su SOLID PRO, galite pamatyti čia.

O tai kuo skiriasi STANDARD saulės modulis nuo SOLID PRO? 

Visų pirma – kaina. Saulės elektrinė su Solid PRO moduliais – apie 15-20 proc. brangesnė. Kodėl? Solid PRO gamyboje naudojamos brangesnės medžiagos (plačiau – pastraipa žemiau), bet jos leidžia užtikrinti 30 metų veikimą. Tyrimais įrodyta, kad technologiniai skirtumai leidžia moduliui veikti ir ilgiau. Taigi, lietuviški saulės moduliai moduliai Solid PRO veiks ilgiau, todėl daugiau pagamins ir elektros energijos savo garantiniu laikotarpiu.

Pavyzdys. 10 kW galios saulės elektrinės su Solid PRO ir STANDARD tipo moduliais modulių garantinių laikotarpiu gamina skirtingą kiekį elektros energijos.

saulės elektrinių su saulės moduliais Standard ir Solid PRO palyginimas

Technologiniai skirtumai

Lietuviško saulės modulio Solid PRO anatomija
Stiklas-stiklas saulės modulio anatomija

Saulės modulio ilgaamžiškumui ir efektyvumui labai didelės įtakos turi nugarinės modulio pusės medžiaga ir laminavimo plėvelės, kurias net sunku pamatyti plika akimi.

Laminavimo plėvelės, naudojamos saulės moduliuose sujungia saulės elementus ir apsaugo juos nuo aplinkos poveikio. Etileno-kovinilacetato (EVA) pagrindu sukurtos plėvelės iki šiol yra dominuojančios saulės modulių gamyboje, bet ne todėl, kad pasižymi geriausiomis savybių kombinacijomis, bet todėl, kad tai yra ekonomiškas ir laiko patikrintas sprendimas.

2017 metais pradėjo populiarėti poliolefino elastomerų (POE) laminavimo plėvelės. SoliTek tuo metu ieškojo įrangos saulės modulių gamybai ir buvo pasirinkta ta, kuri suderinama su POE.

Nuo 2017 praėjo jau trejetas metų ir tiek mūsų tyrimų bendrovė, tiek POE plėvelių gamintojai, tiek universitetai atliekantys saulės technologijų tyrimus, jau užtikrintai gali pasakyti, kad saulės moduliai su POE laminavimo plėvele pasižymi geresniu našumu ir efektyvumo išlaikymu negu saulės moduliai su EVA plėvele.

Tyrimais patvirtinta, kad saulės moduliai su POE plėvele (palyginti su EVA):

Geriau išlaiko tūrio parametrus ir ženkliai sumažina srovės nuotėkį;

Beveik nepraleidžia vandens garų (WVTR);

Didesnio dielektrinio stiprio;

Išvengia spalvinių pokyčių;

Nesudaro galimybės susidaryti acto rūgščiai;

Atsparesni UV spinduliams ir įvairioms oro sąlygoms;

Mažesnė degradacija (PID);

Didesnė energijos gamyba, efektyvesnis veikimas;

Ilgesnio tarnavimo laiko (įskaitant LCOE / visas sistemos eksploatavimo laikotarpio išlaidas).

Ir visi šie POE privalumai leidžia dvigubo stiklo moduliui Solid PRO veikti bent 30 metų ir po jų turėti 87 proc. pradinio modulio efektyvumo. Tikslūs skirtumai ir aprašymai nuorodose žemiau.

https://www.pv-tech.org/guest-blog/material-choice-matters-for-durable-high-efficiency-pv-modules

https://medium.com/@cybridtechnologies/eva-v-s-poe-encapsulant-who-wins-the-battle-of-solar-panel-protection-690ba9eb9047

Atsparumo smūgiams skirtumus galite pamatyti čia

Degumo klasės skirtumus galite pamatyti čia

Stogo danga, tinkanti saulės elektrinei

Saulės elektrinės pagrindinis elementas – saulės moduliai – dažniausiai montuojami ant stogo. Skirtingi moduliai ir kiekviena danga turi tik konkrečiam deriniui skirtą tvirtinimo sistemą. Šių tvirtinimo sistemų kaina skirtinga, todėl norėdami paskaičiuoti saulės elektrinės kainą, mes turime žinoti jūsų stogo dangą. Pigiausia montuoti ant skardinio (ne trapecinės skardos) stogo. Brangiausia montavimo sistema – saulės elektrinėms ant bituminio, čerpių, šiferio ir ant plokščio stogo, jeigu reikia papildomų laikančiųjų konstrukcijų. Pastaruoju metu atsisakome montuoti ant sovietinio asbestinio šiferio – tiesiog daiktas per trapus, per nuodingas ir vis tiek anksčiau ar vėliau reikės keisti. Tad rekomenduojame tai padaryti prieš montuojant saulės elektrinę.

Pateikiame keletą pavyzdžių kaip atrodo stogas arba skirtingi tvirtinimo sprendimai.

Montavimo sistemos skirtingoms dangoms

Kaip montuojami tokie daiktai ir kaip mes mokėmės montuoti ant skirtingų dangų galite pamatyti čia.

Ant plokščių stogų – iš vienos pusės paprasčiau, bet vis tiek yra variantų. Jeigu ant stogo yra pakankamai vietos, mes rekomenduojame į pietus nukreiptą elektrinę. Jeigu vietos mažiau – tada jau rytų-vakarų elektrinę. Dažnai sulaukiame klausimo – ar apsimoka įsirengti elektrinę ant rytų-vakarų šlaitų, tai atsakymas paprastas. Namie pietų metu būnate rečiau, tad rytinė ir vakarinė saulė leis daugiau jums savo pagamintos elektros sunaudoti iš karto. O tai yra efektyviausias saulės energijos panaudojimas.

Tuo pačiu ir mokestis už pasaugojimą bus mažesnis.

Saulės elektrinė ant plokščio stogo. Tvirtinimo sistema pietūs 18.
Saulės elektrinė ant plokščio stogo. Tvirtinimo sistema pietūs 18.
Saulės elektrinė ant plokščio stogo. Tvirtinimo sistema rytai-vakarai
Saulės elektrinė ant plokščio stogo. Tvirtinimo sistema rytai-vakarai

Prijungimas prie tinklo.

Ant stogo įrengta saulės elektrinė jungiama prie inverterio (keičia saulės elektrinės gaminamą pastovią srovę į kintamą DC/AC), kuris savo ruožtu jungiamas tiesiai į namų elektros tinklą. Nieko papildomo nereikia, gal tik papildomo saugiklio/jungiklio skydinėje.

Svarbu atminti, kad saulės elektrinės (ir inverterio) nominali galia turi būti ne didesnė už namo instaliuotą/leistiną galią. ESO dar gali turėti savų reikalavimų dėl tinklo galimybių jūsų saulės elektrinės plnuojamoje vietoje. Šie reikalavimai išdėstomi saulės elektrinės prijungimo sąlygose. Šiomis sąlygomis dažniausiai pasirūpiname mes jau pasirašę sutartį.

ABB inverteris

Savo klientų namų saulės elektrinėms siūlome ABB arba Huawei inverterius.

saulės elektrinės inverteris

Šešėliai. Amerikiečių kompetencijoje

Dar vienas svarbus aspektas saulės elektrinei – objektai, kurie gali užstoti saulės elektrinę. Kaminai, medžiai ar kelių aukštų stogas gali sukurti prielaidą naudoti optimizatorius. Jeigu ant saulės elektrinės dalies ar visos elektrinės krenta šešėliai, tokiai elektrinei reikalingi optimizatoriai. Jie gali padidinti tokios elektrinės našumą beveik iki 36 proc. Bet, jeigu modulių, gaunančių šešėlį yra daug, tokia saulės elektrinė gali pabrangti ir iki 10 proc.

Saulės moduliai saulės elektrinėse jungiami į nuoseklią grandinę (arba kelias). Jeigu vienas iš modulių gauna šešėlio, jis tuo metu gamina mažiau elektros negu kiti moduliai. Šešėliuotas modulis (-iai) paskui save „tempia žemyn“ visą gandinę – elektrinė dirba silpniausiai veikiančio modulio galia. O tai reiškia sumažėjusią elektros gamybą. Tam, kad to išvengti, mes naudojame optimizatorius TIGO. Jie padeda saulės elektrinei dirbti efektyviai nepriklausomai nuo to ar saulė vienodai pasiekia visus modulius.

Tad, jeigu ant jūsų stogo yra kaminas arba šalia auga medis, jūsų saulės elektrinei tikrai reikės optimizatorių. Jeigu šešėliai ant elektrinės nekrenta, optimizatorių nereikia – elektrinė dirbs pilnu pajėgumu.

Kiek kainuoja? O ES parama? Kada atsipirks?

Dažniausias klausimas, kurį girdime iš klientų – kokia saulės elektrinės su lietuviškais saulės moduliais kaina? Nėra paprasta vienu skaičiumi atsakyti – kaina priklauso nuo daugybės dedamųjų ir dalį tų dedamųjų žinote tik jūs.

Jeigu norite sužinoti preliminarią kainą ar atsipirkimo terminus, apie atsiskaitymus su ESO, arba apie galimybę gauti ES paramą, užsukite čia

Arba tiesiog paklauskite mūsų dabar

Padėsime išlaviruoti, tik suteikite mums pradinę informaciją.

Jeigu turite tikslų poreikį, nurodykite komentare.
*montuojame tik ant šiuolaikinio šiferio. Asbestinio šiferio stogams saulės elektrinių nerekomenduojame
Jeigu prie stogo dangos punkto nebuvo jūsų varianto, parašykite čia.
Jeigu ko nors nepaklausėme, galite informaciją pateikti čia. O galbūt tiesiog norite pasitarti? Tai tiesiog ir brūkštelkite.