fbpx

Kiek kainuoja?

Svarbiausias klausimas, kurį girdime iš klientų – kokia saulės elektrinės kaina?

Neįmanoma iškart atsakyti – saulės elektrinės kaina priklauso nuo daugybės dedamųjų: stogo dangos (kiekvienai stogo dangai skirtingi tvirtinimo elementai), saulės elektrinės galingumo, regiono, kuriame gyvenate, saulės modulių ir kitos įrangos. 

Jeigu palyginti vaizdžiai – pabandykite atsakyti į klausimą – kiek kainuoja naujas automobilis? Vieno atsakymo nebus. Jeigu ieškote pigiausio varianto, pasirinksite ekonominės klasės bazinį modelį. Jeigu norite daugiau – renkatės aukštesnės klasės automobilį ir dar pasirenkate papildomos įrangos, kuri gali smarkiai padidinti automobilio kainą. Na, o jeigu tai naujas Lamborghini? O jeigu tai – Daihatsu?

Važiuos visi, bet kaina, garantijos ir išliekamoji vertė – skirtinga. Taip ir su saulės elektrinėmis.

Tai kiek visgi kainuoja saulės elektrinė? Saulės elektrinių kainos dažniausiai lyginamos pagal 1 kW įrengtos elektrinės kainą, nes skirtingų elektrinių variantų – daugybė. Populiariausios – 5 kW saulės elektrinės, bet yra ir 3, ir 7, ir 10 (kW galios) ir daugybė kitų variantų. Ir milijonai skirtingų stogų. Tad kiekvienu atveju elektrinės kaina skaičiuojama asmeniškai.

Orientacinės mūsų siūlomų saulės elektrinių 1 kW kainos EUR su PVM.

Saulės
elektrinės
galia
EkonominisPREMIUMVietoje
stogo
dangos
ES
parama
1 kW900-11501100-14001300-1600323

Kuo galingesnė elektrinė, tuo 1 kW kaina mažesnė. Tai yra dėl to, kad kai kurie darbai tokie patys tiek mažesnei, tiek didesnei elektrinei (pvz. derinimo ir transportavimo darbai). Jeigu norite tikslesnio paskaičiavimo būtent jums, susisiekite su mumis.

Plačiau apie saulės elektrinės sprendimą vietoje stogo dangos skaitykite čia

O kuo skiriasi Ekonominis variantas nuo PREMIUM? Saulės moduliais. O kuo skiriasi moduliai – apžvelgėme čia

Kada atsipirks saulės elektrinė?

Ir čia yra daugybė niuansų, kurie gali turėti įtakos jūsų saulės elektrinės atsipirkimo terminui. Įtakos turi ir apskritis, kurioje gyvenate. Jeigu imtume Šiaulius kaip etaloną (laikykime, kad čia 100 proc. saulės elektrinės gamyba), elektros generacija per metus tokios pačios galios (šiuo atveju 1 kW) saulės elektrinės Lietuvos ribose gali svyruoti net 10 proc. arba 104 kWh. Pateikiame lentelę, kurioje galite matyti kiek teoriškai 1 kW elektrinė turėtų pagaminti elektros skirtingose Lietuvos apskrityse.

VilniusKaunasKlaipėdaŠiauliaiPanevėžysAlytusMarijampolėUtena
92794710319739509761010941
95971061009810010497

Mes nežinome iš kokio regiono jūs, tad toliau nagrinėjame išgalvotą pavyzdį, per kiek atsiperka saulės elektrinė pvz. Vilniaus regione, ant standartinio skardinio stogo, nukreipta 30 laipsnių kampu į pietvakarius. Su sąlyga, kad elektra brangs bent 1 proc. per metus, o jūs visą pagamintą energiją sunaudojate iš karto. Jeigu vertintume elektos pasaugojimo paslaugą, reikėtų prie atsipirkimo termino pridėti iki 20 proc. laiko, nuo esančių grafike.

Aukščiau nurodytos 5 kW Premium saulės elektrinės su stiklo-stiklo Solid PRO POLY moduliais prognozuojamas atsipirkimas, jeigu per metus sunaudojate 5 000 kWh.

Ekonominės 10 kW saulės elektrinės su stiklo-polimero Standard mono moduliais prognozuojamas atsipirkimas, jeigu per metus sunaudojate 10 000 kWh.

Kitame Lietuvos regione generacija, o ir atsiperkamumas gali kristi net 10 proc. Jeigu kampas neidealus, dar keliolika procentų galima atimti. Tad kiekvienu atveju šis grafikas bus kitoks. Todėl nėra universalaus skaičiaus ir vienos datos, per kokią atsiperka saulės elektrinė. Galimi tik preliminarūs skaičiavimai, įvertinus visas dedamąsias.

Įdomų tyrimą atlikome palyginę 10 skirtinguose regionuose mūsų įrengtų 9,9 kW galios saulės elektrinių generacijas per vieną mėnesį. Per nagrinėtą laikotarpį skirtumas tarp efektyviausios ir mažiausiai efektyvios elektrinės (nors ir tos pačios galios) buvo net 400 kWh. Apie tyrimą daugiau skaitykite čia

Ne paskutinį vaidmenį skaičiuojant jūsų elektrinės atsipirkimą vaidina ir taip vadinamas “pasaugojimo mokestis”. Kodėl mes neskaičiuojame grafikuose ESO paslaugos įtakos? Todėl, kad jūs pasirenkate patys – kaip vyks atsiskaitymas su ESO. Mums nežinomi jūsų vartojimo įpročiai. Tad pasirinkti bendradarbiavimą su ESO reikia labai atsakingai. Nors, jeigu esate nepatenkinti, kas metus galima planą keisti.

Bet…

Saulės elektrinė yra viena labiausiai namo išvaizdą ir kainą keičiančių objektų. Tyrimais patvirtinta, kad namo kaina po saulės elektrinės įrengimo išauga didesne suma, negu kainuoja saulės elektrinė. Negana to, namai su saulės elektrine statistiškai parduodami greičiau negu be jos.

Detaliau apie tai čia

Elektros pasaugojimas ESO tinkluose ir atsiskaitymas už pasaugotą energiją

Oficialiame ESO tinklapyje galite rasti informaciją apie tai, kokį atsiskaitymo būdą su ESO pasirinkti. Yra svarstytini trys būdai ir jums reikia ne daugiau kaip vieną kartą per metus pasirinkti:

  1. Atsiskaitote su ESO už pagamintos ir susigrąžintos elektros energijos kWh – 4,25 ct vietoj 13.
  2. Mokate ESO mėnesinį mokestį už instaliuotą saulės elektrinės galią – 2,1659 už kW per mėnesį.
  3. Mokate ESO savo pagaminta elektra – 36 proc. jūsų saulės elektrinės pagamintos elektros atiduodate į tinklą.

Mūsų skaičiavimais, jeigu suvartojate bent 39 proc. elektros energijos šviesiuoju paros metu, kai saulės elektrinė gamina elektrą, labiausiai apsimoka rinktis pirmąjį – atsiskaitymo už kilovatvalandę būdą. Jeigu tuo metu suvartojate mažiau negu 39 proc., o daugiau negu 61 proc. elektros energijos suvartojate kaip susigrąžintą, labiau apsimoka rinktis antrąjį – atsiskaitymo už instaliuotą galią būdą.

Jeigu už elektrą nenorite mokėti pinigais iš viso, reikėtų rinktis trečiąjį būdą. Tik tokiu atveju reikia 36 proc. galingesnės elektrinės. Taigi ir pradinė investicija didesnė. Bet – gaunate didesnę paramą ir teoriniais skaičiavimais atsipirkimas skiriasi tik puse metų nuo pirmųjų dviejų variantų. O po to – elektra – už dyką.

Kas būtent Jums labiau apsimoka, mes neatsakysime, bet atidus elektros vartojimo įpročių sekimas leis jums už elektrą atiduoti ne daugiau kaip 20 proc. nuo visos Jūsų elektrinės pagamintos elektros kainos. O tai reiškia bent 80 proc. mažesnes elektros sąskaitas. Arba visu 100 proc. jeigu pasirenkate trečiąjį būdą.

Kas gali pretenduoti į ES paramą saulės elektrinėms?

Privataus namo, sodo namo arba sklypo savininkas, įsirengęs naują saulės elektrinę. Pagrindinei saulės elektrinės įrangai – saulės moduliams mes suteikiame 2-3 kartus ilgesnę garantiją, negu reikia pagal paramos gavimo reikalavimus. Todėl įrengdami „SoliTek“ modulius jūs galite būti ramūs 20 arba 30 metų. Ir daugiau ES paramos laukti nebereiks. Jos, beje po 10 metų, greičiausiai ir nebus.

ES paramos dydis

2019 m. ES paramos dydis fiziniams asmenims buvo 323 EUR už instaliuotą kW. Jeigu netyčia dalyje objekto vykdote komercinę veiklą, APVA komercinių patalpų plotą proporcingai eliminuos iš jūsų galimos paramos. Jeigu komercinės veiklos nevykdote, už 5 kW instaliuotą saulės elektrinę turėtumėte gauti 1615 EUR. Už instaliuotą 10 kW galios elektrinę – 3230 EUR. Kokio dydžio kompensacija bus bus 2020 m. šaukime, kol kas nežinome.

Kas? Kaip? Kada?

Paskelbus paramos šaukimą (2019 m. gegužės 10 d.), interesantas – taigi jūs – turėjote pateikti prašymą (dar kitaip vadinamą registracijos formą) ir joje nurodyti kokio galingumo elektrinę norite įsirengti bei nurodyti planuojamą inverterio galingumą. Jeigu paraiškos šiemet pateikti nespėjote, galėsite tai padaryti po 2020 m. sausio 2 d.

Jeigu APVA nusprendė skirti jums paramą, jums suteikiamas laikas iki 2020 kovo 10 d. įsirengti saulės elektrinei. Naujojo šaukimo detalės kol kas neaiškios.

Kokie apribojimai?

• 5 metus be APVA rašytinio sutikimo negalima perleisti, parduoti, įkeisti turto ar kitokiu būdu suvaržyti daiktinių teisių į elektrinę;
• 5 metus draudžiama parduoti elektros energiją ar naudoti ją ūkinei komercinei veiklai;
• per visus 5 metus sudaryti sąlygas APVA tikrinti, ar yra/veikia elektrinė.

Saulės elektrinės įrengimas išsimokėtinai

Mes suprantame, kad saulės elektrinės kaina yra pakankamai didelė ir tikrai ne visiems iš karto įkandama. Tad savo klientams siūlome galimybę atsiskaityti lizingu. Visą sumą ar dalį, galite sumokėti pasinaudoję lizingo paslauga. Bendradarbiaujame su lizingo bendrove MOKILIZINGAS. Yra čia kiek daugiau niuansų.

Pavyzdžiui, skolinantis 7500  Eur, kai sutartis sudaroma 12 mėn. terminui, metinė palūkanų norma – 3 %,  sutarties mokestis – 3,6%. BVKKMN – 9,95 %, bendra mokėtina suma – 7892,40 Eur, mėnesio įmoka – 657,70  Eur. Finansavimo sąlygos gali keistis atlikus Jūsų mokumo bei rizikos vertinimą, Jums mokant pradinę įmoką ar pasirinkus kitą sutarties terminą bei įmokų mokėjimo dieną.

Atsižvelgus į lizingo bendrovės atliktą Jūsų kreditingumo ir rizikos vertinimą ar pasirinkus kitokį sutarties terminą bei įmokų mokėjimo dieną, Jums gali būti pasiūlytos ir kitokios sąlygos (pavyzdžiui, metinės palūkanų normos, sutarties ir mėnesio sutarties mokesčio dydis).

Bet yra daug kitų klausimų, kurie iškyla pradėjus galvoti apie saulės elektrinę. Tad nebijokite klausti, mes įvertinsim visus niuansus ir padėsime išsirinkti optimaliausią sprendimą.

Jeigu žinote tikslų poreikį, nurodykite komentare.
*montuojame tik ant šiuolaikinio šiferio. Asbestinio šiferio stogams saulės elektrinių nerekomenduojame
Jeigu prie stogo dangos punkto nebuvo jūsų varianto, parašykite čia.
Trumpai aprašykite savo situaciją (vieta, kur norite statyti saulės jėgainę. Jeigu ant stogo, nurodykite – plokščias ar šlaitinis. Galbūt žinote, savo metinį elektros poreikį? O galbūt tiesiog norite pasitarti? Tai tiesiog ir brūkštelkite.)